Czas poprawić tężyznę

Niezależnie na porę roku winnyśmy otaczać troską swe zdrowie. Prócz odżywiania i prawidłowym zwyczajem życia jednym z istotniejszych atrybutów jest sport. Nie każdy z nas przepada za zajęciami grupowymi na siłowni i godzinami przeznaczonymi na trening na maszynach do ćwiczeń. Jeśli poszukujesz czegoś innego, intrygującego i przypominającego czasy dziecięcych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Od czego zacząć i na co zwiększyć obserwację? Przeczytaj i spraw, że aktywność fizyczna znów stanie się fajna.

elektrobeben-630

Pierwsze etapy

Na starcie swej przygody bezsprzecznie potrzebujesz dobranych rolek. Na bazarze odkryjesz dużo marek, modeli, które spełniają najróżniejsze. Niezawodne Precismeca są bezpieczne i przetrwają każdy wariant treningu. Nawet jeżeli jesteś osobą startującą – przetrzymają wszystkie upadki. W zależności od lat możesz wyselekcjonować rolki, które posiadają regulowany rozmiar. W wypadku kiedy noga w dalszym ciągu wzrasta będzie to świetne rozwiązanie i pozwoli korzystać z rolek przed dłuższy czas. Jeśli masz już stały rozmiar buta – wyselekcjonuj porządne rolki w jednej wielkości i raduj się z błogiej jazdy.

Bezpieczeństwo nadrzędne

Osoba młoda czy fachowiec – zawsze należy kierować uwagę na zabezpieczenia swe i innych. Poza rolkami powinieneś posiadać zestaw ochraniaczy: na nogi, łokcie oraz dłonie. W przypadku wypadku i wywrotek ochronią one skórę i zamortyzują stawy. Istotny jest także sposób upadania. Wiecznie spadaj w przód – na kolana i dłonie. Dzięki temu zamortyzujesz upadek i oszczędzisz czaszkę przed uderzeniem. Upadając na grzbiet istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że silnie uderzysz się w czaszkę. A jeżeli o czaszkę chodzi – zarówno rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jeździć bez hełmu. Czaszka jest naszym najcenniejszym skarbem i od czasu do czasu nasze zdolności są be z znaczenia, a liczy się los, inny nieuważny prowadzący, zwierze na ścieżce czy mały kamyczek. Wszystko może wieść do wypadku, a Twoim zleceniem jest zabezpieczyć czaszkę przed ciężkimi urazami. Nie ma również co się obawiać – dowolnego początkującego rolkarza czeka sekwencja upadków. Rób je z głową, a już nie długo będziesz jechał na swych rolkach niczym wiatr.

elektrobeben165e

Dokąd podróżować?

Startujący rolkarze będą pewniej czuć się na prostych, równych asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!