Co zadecydowało odnośnie tego, że szerokie spodnie zrobiły się w naszym państwie takim istotnym modowym elementem?

Teraźniejsza moda powiązana z kulturą hip-hopową, rządzi się swymi, w mojej perspektywie dziwnymi i nie tak bardzo zrozumiałymi dla mnie uwarunkowaniami. O tym w dalszej części tekstu, chcę na ten moment opowiedzieć o czymś, co stanowiło flagową cechę odbiorców hip-hopu i pozwalało w ciekawy sposób wyróżnić się na tle innych ludzi na ulicach miast w naszym kraju. Mówiąc konkretniej, chodzi mi o szerokie spodnie, nazwane fachowo „baggy” (z ang. workowate) albo też „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pojawiły się w na obszarze naszego państwa wraz z pierwszymi rapowymi projektami, z nastaniem drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Mała ciekawostka – początkowo, kiedy było trudno kupić szerokie portki z prawdziwego zdarzenia, ludzie po prostu kupowali zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Naprawdę niegłupia opcja, zważywszy na kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej małymi kwotami gotówki. W miarę upływu lat, gdy już Lenary były do kupienia w wielu miejscach…właśnie – to pierwsza z rodzimych firm, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z każdym kolejnym rokiem. Najbardziej popularną, obok wymienionych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania i rozwoju jest niezwykle ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o stworzenie na domowej maszynie „begów”. Zważywszy na to, że wyszły znakomicie, kumple również poprosili o zrobienie spodni dla siebie. Wszystko potoczyło się tak, że Ceube wykreował jedną z najbardziej znanych marek dla hip-hopowców, z polskim rodowodem.
Tekstylia sygnowane marką Moro były naprawdę wpisane w rzeczywistość rapu kilkanaście lat wstecz, poza spodniami w produktowym wachlarzu znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, także rozpinane, ale ponadto stylowe kurtki wiosenne czy zimowe – to było coś konkretnego.
kobieta z butami
Teraz, chociaż moda na szerokie spodnie nie jest już lansowana w tak silnym stopniu jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mogące nam zaproponować asortyment z tej puli.
Co należy koniecznie podkreślić, mamy do wyboru bardzo dużo różnych marek, które pochodzą z wielu części świata. Na dzień dzisiejszy, bez jakiegokolwiek trudu mamy możliwość odszukać dla swoich potrzeb marki, które na skalę świata są topowe. Chodzi na przykład o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Znawcy kultury bez wątpienia będą wiedzieć, jaką historię mają te marki. Jeśli ktoś nie ma wystarczającej orientacji, polecam sprawdzić, ewidentny klasyk.
Być może będzie to brzmieć w pewnej mierze pompatycznie, ale mam pewność odnośnie tego, że moda na spodnie z szerszymi nogawkami będzie trwała tak długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
elegancki but
Niniejszy adres butywolka24.eu, koniecznie powinny sprawdzić te osoby, które będą chciały poznać fachowy kanał pozyskiwania najwyższej jakości tekstylnych rozwiązań. W treści tej strony, czekają produkty odzieżowe, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom najróżniejszych punktów z ubraniowym asortymentem, na pewno będzie się opłacała wizyta pod adresem tego serwisu. Nie mówiąc już o nawiązaniu długofalowej współpracy.
eleganckie buty